KUŽELKÁŘSKÝ ODDÍL

Tyto stránky budou sloužit pouze k online přenosům a podobným záležitostem.

Kalendář akcí

Internetové obchody

MegaHry Váš internetový obchod Kuželkářská obuv Váš internetový obchod Kuželkářská obuv Váš internetový obchod Prodej PC her online

SMS Zdarma

Vše na mobil klikni

Vše na mobil

Podpořte stránky oddílu

Novinky

Historie našeho oddílu

Z historie kuželkářského oddílu SLOVAN Karlovy Vary

 

            V roce 1952 začala skupinka nadšenců (M.Bešťák) renovovat zdevastovanou kuželnu hotelu Panorama v Karlových Varech, ul.Na Vyhlídce, aby následně vstoupili jako řádný oddíl do TJ SLAVOJ Karlovy Vary. Tím vznikla v Karl.Varech druhá závodní kuželna a domácí prostředí zde získal i kuželkářský oddíl Slovan Karlovy Vary (Fr.Průša). Vzájemné soupeření těchto oddílů bylo ukončeno v roce 1960, kdy došlo k jejich sloučení pod hlavičkou SLAVOJ Karlovy Vary.

        Značně posílený Slavoj (4 družstva v roce 1963) se zařadil mezi špičku Zpč.oblasti a nastala doba úspěchů  - 2.místo družstva dorostu v M-ČSSR (1965- Hojsák, Dobiáš, Jedlička) a několikerá účast ve II.lize (100 hodů).  Oddíl měl i zapojení do representace (1970 Dobiášová), účast mužů v lize 200 hodů (1976), na kterou k nám přišel z Rudé Hvězdy K.Vary Pepík Krejník. Tradici získalo i velmi úspěšné družstvo žen (ČSR i ČSSR). Oddílu patří řada účastí a předních umístění v přebornických soutěžích jednotlivců všech úrovní od okresu až po ČSSR (Dobiášová, Průšová, Průša, Starý). Za zmínku stojí skutečnost, že oddíl byl největším dodavatelem dobrovolných funkcionářů do kuželkářských orgánů okresu, kraje i ČR (Průša st.,Pintner, Dobiáš, Sláma, Háněl, Hojsák, Pavlovčín).

        Každá „zlatá éra“ jednou skončí. Mateřská tělovýchovná jednota Slavoj K.Vary měla samé „malé“ a nepopulární sporty. Finanční situace se pro ni stala neudržitelná a tak celá Tělovýchovná jednota Slavoj K.Vary zanikla na jaře 1993 sloučením se s TJ SLOVAN Karlovy Vary. Situace se však vyřešila částečně a měla své důsledky. Řada hráčů skončila s činností, část přešla do jiných oddílů. Pro dramatické zvýšení cen energií opouští oddíl mateřskou kuželnu  Na Vyhlídce (TJ ji uplatnila jinak) a od léta 1996 oddíl hraje v pronájmu na Slávii K.Vary v Drahovicích. Zde odešla druhá vlna části členů (Hojsák, Hlaváček, Háněl). Torzo našeho oddílu, činící cca 10 členů, hraje pouze okresní přebor, který se vzápětí daří vyhrát a oddíl se opět začal zvedat. Postupujeme sice do KP II , ale trochu zvláštní a neseriozní politika Slávie nás opět dává do pohybu a oddíl přechází v létě 1999 na kuželnu SKK K.Vary (u Chebského mostu). Zde následoval další postup (do KP I), ustavení dalšího družstva do okresního přeboru a celková konsolidace oddílu. Pro ročník 2006-2007 jsme se po cca 30-ti letech dostali opět do ligových soutěží.

 

Dobiáš z vlastní paměti.